Recenze na Fresh'n'Roll fólii - Recepty dětem!
 
Nedávno zveřejnila recenzi na potravinovou fólii Fresh'n'Roll blogerka Gabriela. Recenze je opravdu hezká. Rozhodli jsme se jí proto zveřejnit na našem Blogu. Hezké počtení!
Recenze – Potravinové fólie Fresh'n'Roll
 
Jak jsou na tom potravinové fólie?
K něčemu se Vám musím přiznat. Zkusila jsem doma už několik potravinových fólií, a protože výsledek skončil vždy stějně – konkrétně tak, že se ta fólie lepila k sobě, blbě trahala a špatně se mi s ní pracovalo, tak jsem je začala ignorovat a přestat kupovat. Proto když mi došla nabídka otestovat českou fólii, která slibuje, že „pochopíš, až když zabalíš“, jsem se pousmála a říkala si, že jde asi o další chyták na nás kupující. V první fázi jsem chtěla odmítnout, protože mi bylo jasné, že negativní recenzí by se nikdo chlubit nechtěl. Ale pak ve mě zahlodal malý červíček, že co když na tom něco bude. Přece by si za tím tolik nestáli … a také mě přesvědčilo dost kladných recenzí, které jsem si dohledala na internetu.
A tak jsem kývla. Celý měsíc jsme doma testovali různé použití a s úsměvem na rtech můžu říct, že ten jejich slogan vážně nekecal :) Skutečně pochopíte, až když zabalíte.
 
Potravinová fólie Fresh'n'Roll – co je to zač?
Fólie Fresh'n'Roll je vyráběna v České republice českou společností Mirel Vratimov a.s. s tradicí výroby od roku 1992. A české výrobky já ráda podporuji! Potravinový obal je ve shodě s Nařízením Komise (EU) č. 10/2011. Fólie Fresh'n'Roll je navíc oceněná značkou Česká Kvalita.
Fólie Fresh'n'Roll je umístěná v krabičce s funkční řezačkou (návin 100 m a 300 m) či kovovou pilkou (návin 30 m a 50 m). Pro užíznutí tak nepotřebujete nůžky ani nůž, balení je díky řezačce/pilce snadné a rychlé.Tato fólie je vyrobená z PVC (polyvinylchlorid), běžné potravinové fólie jsou vyrobeny naopak z PE (polyetylen). Díky PVC má fólie Fresh'n'Roll řadu vlastností, které Vám bězné PE fólie nemohou nabídnout. A o jaké vlastnosti jde?
 
Fólie je vhodná pro ohřev v mikrovlnné troubě a stejně tak i pro zamražování. Super! A dále:
dokonale těsní a zabraňuje vylití
při balení stačí jen malý přesah – šetříte
zabraňuje prostupu pachů
speciální úprava fólie (antifog) odstaňuje počáteční zamlžení fólie, vždy tak vidíte, co pod fólií uchováváte
umožňuje snadné zamražování – i po zamražení vidíte, co jste zabalili
při výrobě jsou používána aditiva rostlinného původu a přírodní materiály, zejména sojový olej ( fólií v žádném případě neobsahuje dnes již zakázané ftaláty).
je recyklovatelná
 
Testování Fresh'n'Roll – pohodové balení potravin
Jako první jsem sama nalepila řezačku. Je to hračka, žádná věda, takže si s tím poradí každý. Pak jsem natáhla fólii a hned se pustila do prvního balení. Zrovna jsem připravovala mrkvové rohlíčky a potřebovala zabalit těsto ( to jsem zatím vždy nechávala buď jen v misce, nebo jsem použila klasické sáčky). Samotné vytažení fólie jde snadno, nikde se netrhá, ani nelepí. Balení šlo snadno, takže příště už jsem utrhla menší množství fólie.
Po vytažení z lednice jsem pak lehce těsto rozbalila a musím říct, že fólie by se klidně dala ještě nějak použít, protože nebyla nějak dolepená a „dopatlaná“.
 
Když už se u nás fólie zabydlela, vytáhla jsem ji i na tortillu do práce. Vždy jsem si je dávala jen do plastového boxu, což má ale krapet nevýhodu v tom, že se občas nějaké to rajče nebo salát dostal ven. Zabalení do fólie je mnohem lepší. V práce jsem si rozbalila, dala na talířek a ohřála. Pak jsem si ale přečetla, že jde ohřívat i samotnou fólii, ale vzhledem k tomu, že po zabalení už držela tortilla krásně tvar, tak to nebylo ani potřeba. Navíc mikrovlnku se snažím používat co nejméně, takže třeba tuto vlastnost asi zase tolik neocením.
Každopádně pokud balíte svačiny dětem do školy nebo na nějaký výlet, máte tady super pomocníka.
Naopak to, že fólie může i do mrazáku je pro mě super. Mrazíme maso z domácích zdrojů, takže letost to vyzkoušíme takto. Vyjde to i podstatně levněji, než kupovat obr zásobu mikroteňáků. Na fólii se dá i psát, takže si můžu balíčky popsat a maso bude vždy přesně zabalené a odpadnou zbytečné přehyby na sáčku.
 
Takže jak vidíte, využití je skutečně mnohostranné :)
Na co tedy potravinovou fólii využít?
balení svačin
balení potravin
balení masa a dalších surovin do lednice / mrazáku
přikrytí misek s jídlem
přikrytí nakládaného masa
balení domácího bylinkového másla
ochrana nábytku při malování :)
a určitě doma přijdete na další super využití
 
Hodnocení fólie Fresh'n'Roll
Já jsem se v tomto případě přesvědčila o tom, že ne všechny výrobky se vyplatí házet do jednoho pytle. Řezání fólie si vyzkoušely i děti a jde to i jim. Při vytahování se potravinová fólie nijak nelepí a netrhá, takže nevzniká žádný odpad. Díky snadnému přelepování okrajů nepotřebujete zbytečně moc materiálu, takže tím pádem i šetříte fólii i svoje peníze. Myslím si, že nám balení doma vydrží hodně dlouho. Věřím údaju výrobce, že 1 role (300 m) vydrží jedné domácnosti 1 rok. U nás tedy pokud budeme balit i maso do mrazáku, tak možná méně, ale i tak je to za cenu 244 Kč hodně dobré.
Za celé testování jsem nepřišla na jedinou věc, která by mi vadila a nedovolila mi Vám tento produkt doporučit!
:)
Zdroj: http://receptydetem.cz/…vinova-folie-freshnroll/