Sázení bylinek s Fresh'n'Roll

publikováno: 25.4.2018

Sázení bylinek s Fresh'n'Roll

Součástí jarních a letních pokrmů jsou bylinky, které jsou naprostou nutností. Abyste si nemuseli pořád kupovat nové, zkuste je jednoduše namnožit. Podívejte se na náš jednoduchý návod. Budete překvapeni, ale i v tomto případě může pomoct fólie Fresh'n'Roll.

Možná máte stejný problém jako já. Chtěla jsem namnožit bazalku, ale stonek byl krátký a když jsem ho dala do skleničky s vodou, bazalka se tam po několika dnech začala topit. Sledujte náš jednoduchý návod, při kterém použijeme fólii Fresh'n'Roll.

Video návod můžete shlédnout zde:

1. Ze všeho nejdříve si připravíme skleničku s vodou. Skleničku naplníme podle toho jak dlouhý stonek máme. V mém případě byly stonky bazalky vcelku krátké, proto jsem naplnila skleničku do plna.

Sázení 1

2. Skleničku naplněnou vodou překryju fólií Fresh'n'Roll. Díky tomu, že je fólie skvěle přilnavá, tak bude na skleničce držet tak dlouho – dokud ji neodděláte:)

Sázení 2
Sázení 3

3. Na skleničce mám hezky napnutou fólii Fresh'n'Roll. Nůžkama do ní udělám v mém případě 2 díry (protože mám dva stonky bazalky, které chci namnožit). Díky fólii nebude bazalka padat do vody a bude držet hezkou strukturu, ve vodě bude jenom stonek …

Sázení 4

4. Do dvou otvorů vložíme stonky bazalky. A čekáme …

Sázení 5

5. Za cca 2 – 3 týdny začnou na stoncích růst kořeny. Počkám až budou kořeny dlouhé. Poté je vyndám ze skleničky a můžu začít sázet …

Sázení 6
Sázení 7

K odběru blogu se můžete přihásit prostřednictvím kanalů RSS nebo Atom.

potravinovafolie.cz » Blog » Recepty a tipy » Sázení bylinek s Fresh'n'Roll