Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v SINGAPURU!

publikováno: 30.4.2018

Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v SINGAPURU!

Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v Singapuru! Fresh'n'Roll byla u toho! Čtěte dál a podívejte se na pár fotek z akce.

Čeští kuchaři jsou nejlepší na světě! Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR slaví historický úspěch na nejprestižnější soutěži v Singapuru.

Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR porazil všechny týmy z celého světa, kteří bojovali o bronzovou sošku Lva, národní symbol Singapuru. V konkurenci kuchařů z Taiwanu, Nového Zélandu nebo Malajsie báječně uspěl.

„Jsme nadšení, protože tato soutěž je skutečně ohromně prestižní. Takovéhle umístění jednoznačně potvrzuje, že česká gastronomie a um českých kuchařů a cukrářů je na špičkové úrovni“, říká manažer týmu Tomáš Popp.

Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR celou cestu za vítězstvím doprovázel Ambasador českého týmu, sám zapalený kuchař samouk Ondřej G. Brzobohatý:

„Je to pecka! Jsem fascinován tím, co čeští kouzelníci kuchyně dokáží připravit a jak sladit chutě. Svým způsobem mi to připomíná skládání hudby. Tam také hledáte ideální ingredience a množství, aby z toho na závěr vznikl ohromný zážitek. hrozně klukům gratuluji, protože vaření je pro ně vášen a tu cenu si zaslouží“.

Tříchodové menu

Soutěž měla tři kola. V prvním kole 24. dubna musel každý tým připravit pro 85 osob tříchodové menu. Vymezený čas pro přípravu menu byl 5 hodin. „Náš tým vařil jako předkrm terinu z halibuta a královského kraba. Hlavní chod obsahoval telecí svíčkovou, omáčku z foie gras. Dezert byl postavený na čokoládě a maracuji“, říká kapitán národního týmu Jan Horký. „Komisaři naši práci ohodnotili stříbrnou medailí. Ocenili především chuťovou vyváženost menu, týmovou práci, skvělou organizaci i design pokrmů“, říká Tomáš Popp.

Zlaté kuchařské umění

Ve čtvrtek 26. dubna Národní tým prezentoval vymezení disciplín (tříchodové menu, lakto ovo menu …) z kuchařského a cukrářského umění (skulptura, dezerty, bonbony). Teplé pokrmy jsou v tomto případě vystavovány za studena. Prezentace byla inspirována kubismem. „Kuchařská část této disciplány byla hodnocena zlatou medailí. Zlatá medaile je pro tým obrovský úspěch. Nestává se každý rok, abychom z tak prestižní soutěže přivezli zlatou“, říká Jan Horký. „Cukrářské umění se týmu povedlo, ale singapurské klimatické podmínky (vysoká vlhkost a teplota) sehráli svoji roli. Ze Singapuru si odvážíme za cukrářskou část soutěže pěkný bronz“, říká Helena Fléglová, jedna ze tří cukrářek týmu.

Battle of the Lion

Tři nejlepší týmy soutěže se utkaly v souboji o bronzovou sošku Lva. Soutěžily týmy Taiwanu, Nového Zélandu a České republiky. Vařilo se pro 50 osob a vymezený čas na přípravu tříchodového menu byl 4 hodiny.

„Vítězné menu obsahovalo: lososa a mušle (předkrm), hovězí líčka a hovězí roštěnou (hlavní chod), jahody a kokosové pyré (dezert). Suroviny dodal organizátor soutěže a dopředu nebyly známy. Tým měl na poradu jednu hodinu a v té musel rozhodnout jaké menu připraví“, říká Jan Horký. Menu připravoval šestičlenný tým a pomocník myjící nádobí, který je také členem týmu.

„Konečně jsme ukázali co v nás je. Máme díky našim partnerům skvělé podmínky na tréninky a povedlo se nám je letos zúročit“, říká Popp.

Národní tým kuchařů

Kulinární tradice je otiskem naší kultury. Česká gastronomie má za sebou slavnou historii a Národní tým kuchařů a cukrářů na ní navazuje. „Naším cílem je reprezentovat to nejlepší z národních gastronomických tradic na soutěžích po celém světě“, říká Popp.

Fresh'n'Roll fólie byla v Singapuru u Všeho a NÁŠ TÝM je z celého výsledku opravdu nadšený.

Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v SINGAPURU! 2
Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v SINGAPURU! 3
Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v SINGAPURU! 4
Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v SINGAPURU! 6
Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v SINGAPURU! 7
Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v SINGAPURU! 8
Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v SINGAPURU! 9

K odběru blogu se můžete přihásit prostřednictvím kanalů RSS nebo Atom.

potravinovafolie.cz » Blog » Aktuality » Český národní tým vyhrál mezinárodní soutěž v SINGAPURU!